Barion Pixel

A legjobb emésztést segítő ételek

legjobb emésztést segítő ételek, emésztést segítő ételek, emésztés, székrekedés, gyomorégés, gyomorégés természetes gyógymód, természetes emésztést segítő ételek, emésztés étrend

Gyakran küzdesz puffadással, székrekedéssel, hasmenéssel, hányingerrel, hányással, esetleg gyomorégéssel? Akkor ez azt jelenti, hogy ideje jobban odafigyelni az emésztésedre. Hogyan fogj hozzá? Segítünk!

Mai blogbejegyzésünkben összegyűjtöttük, hogy melyek a legjobb emésztést segítő ételek, így nem kell mást tenned, mint beilleszteni őket az étrendedbe.

Akkor se keseredj el, ha a cikket olvasva rájössz, hogy nem rajongsz ezekért az alapanyagokért! A bejegyzés végén arra is hozunk egy jótanácsot, hogy mit tehetsz ilyen helyzetben! Úgyhogy érdemes végigolvasnod!

A rossz emésztés tünetei

Mielőtt belemennénk, hogy mire kell odafigyelned, illetve hogyan érdemes összeállítanod az étrendedet, nézzük meg, hogy milyen tünetek jelzik, hogy gond van az emésztéseddel.

Az emésztési problémákat legtöbbször az egészségtelen ételek túlzott fogyasztása okozza. Emellett súlyos probléma lehet még az állandó stressz is, ami felboríthatja a bélflóra egyensúlyát. De ne feledkezzünk el arról sem, hogy a mai rohanó életmódunknak köszönhetően gyakran nem rágjuk meg megfelelően az ételt, ami szintén plusz terhet ró az emésztőrendszerre.

A leggyakoribb tünetek között a puffadást, a hasmenést, a székrekedést, a refluxot, illetve a gyomorégést említhetjük.

Szerencsére az első tünetek jelentkezésekor még nem kell megijedni. Néhány életmódbeli változtatással, emésztés segítő ételek étrendbe való beillesztésével sokat tehetsz a jó  emésztésért, és ezzel együtt a jó közérzetért.

A legjobb emésztést segítő ételek

1.Gyömbér

A gyömbér csökkentheti a puffadás mértékét, és pozitív hatással lehet a teljes emésztőrendszerre. Stimulálja az epe kiválasztó tevékenységét és az emésztőenzimek működését. Már a népi gyógyászatban is ismerték gyulladáscsökkentő hatását, ezért került a legjobb emésztést segítő ételek listájának első helyére. Segíthet enyhíteni az émelygést, és jótékony hatással lehet az emésztési folyamatokra.

Fogyaszthatod frissen reszelve, de szárított formában is jótékony hatású lehet. Sőt, az étkezések után fogyasztott gyömbértea az emésztés gyorsításán kívül az émelygést is képes lehet csökkenteni.

2.Joghurt

A joghurt gazdag probiotikumokban, ami azért fontos, mert a probiotikumoknak jelentős szerepe van a bélflóra egyensúlyának fenntartásában. A megfelelő bélflóra pedig elengedhetetlen a bélrendszer, illetve az immunrendszer egészségének fenntartásához.

3.Kefir

A kefir szintén gazdag probiotikumokban. Rendszeres fogyasztása javíthatja az emésztést, és pozitív hatással lehet a bélműködésre.

4.Alma

Az alma pektintartalma miatt kapott helyet ezen a listán. A pektin egy kiváló rostfajta, ami segít szabályozni a bélmozgást, ennek köszönhetően pedig támogatja az emésztőrendszert. Sokszor emlegetjük, amikor a legjobb emésztést segítő ételek kerülnek szóba.

Az alma, illetve a többi gyümölcsfajta (például a narancs vagy a banán) könnyű és kényelmes módja a rostbevitel növelésének. Arra azonban érdemes odafigyelned, hogy inkább a délelőtti órákban, vagy étkezés előtt fogyaszd, mert előfordulhat, hogy a nap későbbi szakaszában puffadást okoz.

5.Édeskömény

Az édesköménynek elsősorban a puffadás és a gázképződés csökkentésében van szerepe. Emellett serkenti az emésztőnedvek termelését, és így járul hozzá a bélrendszer megfelelő működéséhez.

6.Zab

A zab az oldható rostok kiváló forrása. Különösen béta-glükánban gazdag, ami támogatja a bélmozgást és hozzájárulhat a koleszterinszint csökkentéséhez is. Rendszeres fogyasztásával javíthatsz emésztéseden, illetve a diétában is hasznos segítség lehet, hiszen hosszan tartó teltségérzetet eredményez, így később éhezel meg.

7.Áfonya

Az áfonya az antioxidánsok és az értékes rostok nagyszerű forrása. Mind az antioxidánsok, mind pedig a rostok fontos szerepet töltenek be a bélrendszer egészségének megőrzésében. Mindemellett az áfonya gyulladáscsökkentő hatással is bír, valamint támogatja az immunrendszert.

8.Savanyú káposzta

A savanyú káposzta az erjedés miatt rengeteg probiotikumot tartalmaz. Rendszeres fogyasztása segíthet fenntartani a bélflóra egyensúlyát, javítva így az emésztés minőségét.

9.Zöld színű leveles zöldségek

A sóska, a spenót vagy a kelkáposzta fantasztikus alapanyag egy emésztést támogató étrendhez. Tele vannak olyan tápanyagokkal, amelyek nagyon hasznosak az emésztőrendszer számára.

10.Chiamag

A chiamag az utóbbi években vált népszerűvé hazánkban. A Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének honlapján, Schmidt Judit dietetikus úgy fogalmaz, hogy a chiamagra elsősorban kedvező zsírsav- és rosttartalma miatt érdemes odafigyelni. Ezért kapott helyet a legjobb emésztést segítő ételek listáján.

A szakember kiemeli, hogy a chiamag jelentős nedvszívó, gélképző képessége révén sokoldalúan felhasználható. Alkalmazhatod például az ételek sűrítésére, dúsítására vagy akár még a tojás helyettesítésére is. Gluténmentes étrendbe is beilleszthető.

Mit tegyél, ha nem szereted ezeket az ételeket?

Jogosan merül fel azonban benned a kérdés, hogy mit tegyél akkor, ha nem szereted a gyömbér ízét, vagy már gyerekkorodtól kezdve utálod a spenótot és a sóskát. Esetleg a gyümölcsfogyasztásod is átlag alatti. Tudom, hogy nem mindenki szereti a fent említett emésztést segítő ételeket. Lehet, hogy te is így vagy vele.

Nos, ilyenkor sem kell elkeseredned, mert a Ga-lexír emésztést segítő étrend-kiegészítőt pont erre a helyzetre fejlesztették ki. Természetes összetevőket tartalmaz, így nem kell aggódnod amiatt, hogy a mesterséges adalékanyagok tovább terhelik a bélrendszered.

A Salus Ga-lexír fő összetevője az articsóka, aminek emésztésre gyakorolt pozitív hatásait már a 16. század óta ismerik. De nem csak articsóka kivonat található benne, hanem számos más, emésztést segítő gyógynövényé is. Például gyermekláncfűlevél, enciángyökér, kurkuma gyökértörzs, cickafarkfű, gyömbér gyökértörzs, kamillavirág, édeskömény, keserű narancshéj, benedekfű, kardamomum termés és vidrafűlevél.

Teljesen természetes, adalékanyagoktól, tartósítószertől mentes étrend-kiegészítő szirup, amelyből elegendő naponta egy alkalommal 20 ml-t elfogyasztanod ahhoz, hogy támogasd az emésztőrendszered, és megelőzd az emésztési problémákat.  

Szeretnénk felhívni a figyelmedet arra, hogy az étrend-kiegészítők nem helyettesítik a változatos és vegyes étrendet. Az oldalon található cikkeinkkel a célunk az információközlés és a tájékoztatás, semmilyen körülmények között nem szeretnénk azt sugallni, hogy étrend-kiegészítő fogyasztása nélkül nagyobb valószínűséggel fordulnak elő a betegségek, illetve nem őrizhető meg az egészség. Kérünk, hogy bármilyen egészségügyi panasz esetén első lépésként konzultálj kezelőorvosoddal és az ő ajánlása szerint járj el.  

Shopping Cart